רעיונות גדולים לחדרים קטנים

כך תגדילו בצורה נכונה חדר קטן

איך נגרום לחדר השינה הקטן שלנו להראות מרווח ונוח, איך נהפוך את הזמן שלנו בחדר החשוב הזה לאיכותי, נוח ונעים? בסופו של יום, כולנו רוצים את אותו הדבר: לסגור את העולם בחוץ שיחכה עד לבוקר ולישון כמה שעות רצופות. ההבדל העיקרי הוא בחדר השינה בו מתרחש הקסם הזה וכמה ספייס יש לנו בו. עיצוב חדר שינה קטן הוא אתגר לא פשוט, כדי ליצור תחושת מרחב ונוחות  בזמן העירות והשינה שלנו בחדר, חשוב לשמור על כמה כללים חשובים. המומחים שלנו עם כל הטיפים שיעזור לכם לישון בשקט:

שילוב בין הצד הפרקטי לאסתטי-

בחדר שינה קטן כל סנטימטר חשוב למרחב התנועה, לא קל למצוא מיקומים נכונים לכל פריטי הריהוט כך שלא יחסמו זה את זה או את הגישה שלנו אליהם. שילוב נכון בין הצד האסטטי לבין הפונקציונאלי יוביל לחדר שינה חדשני, נח ומזמין ויצור את האווירה הנכונה בחלל המצומצם.

שלבו בין רהיט נמוך בגובה שידה שמכיל חפצים אך גם מאפשר ישיבה נוחה עליו, ורצוי בקרבת הקיר כך שלא נגביל את התנועה בחדר.

נצלו את כל השטחים הריקים והלא מנוצלים שמוגדרים כנישות
בחדרים קטנים אלמנט האור הטבעי הוא סופר הכרחי. חלל מואר יוצר אשליה של מרחב נעים ופתוח. 

חישבו על פתרונות יצירתיים לחלון שלכם ולסוג הווילון שתרצו עבור החדר בשילוב עם רהיטים בהירים המפגש בין האור לגוונים הרכים יעשיר את החדר ויעצים את האווירה הנעימה.

מיטה שממוקמת כשמאחוריה קיר תומך ומלפניה מרחב פתוח ודלת החדר

ע"פ תורת הפאנג שווי ותפיסת הסינים, חדר שינה מתורגם לליבו הפועם של הבית, גודלו הוא לא עניין חשוב אך אנרגיית הזרימה בו היא משמעותית ולכן חשוב למקם את הריהוט בצורה שתאפשר כניסה של תדר חיובי לחלל בצורה הרמונית נעימה.

יש לשים לב ולדייק את גודל החפצים במרחב ככל שניתן ולא להכביד לעיתים אפילו לוותר על ארון, שידת איפור וכו׳, הקפידו על מיטה שממוקמת כשמאוחריה קיר תומך ומלפנים מרחב פתוח וצופה אל הדלת, תאורה רכה, וילונות מחבקים, צבעים בהירים, תמונות שמחות שמבטאות סימבוליקה וזוגית.

בחדר שינה קטן מידות מומלץ להשתמש בוילון רומאי –
כשהמרחב בחדר הנו קטן, מומלץ להשתמש בוילון רומאי אשר יסתיים כמה סנטימטרים אחרי חלקו התחתון של החלון, וזאת על מנת שלא לתפוס מקום אשר יכול לשמש לריהוט אחר. כך, ספה שתמוקם מתחת לחלון תוכל להצמד לקיר.

טיפ חשוב נוסף, כדי ליצור אשליה של גובה בחדר יש לצבוע קיר אחד בפסים אנכיים, וע"מ לקבל תחושה מרחבית רחבה עשו זאת ע"י צביעה של קיר אחד בפסים לרוחב.

הימנעו מקירות כהים בחדר השינה. צבע בהיר או טפט יגרום לחדר להרגיש גדול יותר

אם חדר השינה שייך לנער או סטודנט, יש צורך בשטח עבודה. כל הרהיטים בחדר צריכים להיות קומפקטיים ורב תכליתיים.

מיטות קומתיים יעזרו כששני ילדים גרים בחדר. המיטות המסוג זה נוחות מאוד ומגיעות בשלל עיצובים חדשניים ומודרנים וחוסכות הרבה מאוד מקום ויתנו שיק מושלם לחדר.

מיטת אחסון – הפתרון הזה גם יחסוך לכם הרבה מקום וגם לא מעט כסף. יש לכם רק מזרון ולא רוצים להניח אותו על הרצפה? אספו כמה רפסודות עץ (שנמצאות באתרי בניה בעיקר) החריצים שלהם יהוו פתרון אחסון מושלם לנעליים.

מדפים – הפתרון לשאלה מה להוסיף?הוא תמיד מדפים, בעיקר כשמדובר בחלל קטן עם אפס מקום לאחסון. ספרים, אוסף בקבוקי אלכוהול, תכשיטים, וואטאבר! כל עוד המדף חזק וההתקנה איכותית, אחסנו את החפצים שלכם לגובה. 

עיצוב חדר שינה קטן בתקציב גדול

  • גלריית שינה -אחד הטריקים הוא ניצול יעיל של החלל הקיים. למשל, אם חדר השינה גבוה, הוספת גלריה תגדיל את החלל הפנוי שלכם. חשוב לציין כי הוספת גלריה בבית חייבת להתבצע תחת פיקוח הנדסי ובתכנון מקדים קפדני, מכיוון שמדובר ברצפת מגורים החייבת לעמוד בתקני בטיחות ונוחות
  • חדר השינה שמשמש גם לאירוח-תצטרכו ליצור הפרדה בחלל באמצעות הספרייה או ארון הבגדים, ולהצמיד אליהם את המיטה והשתמשו בחלק התחתון שלהם כמשענת לראש. אם יש בהם ידיות בולטות, רפדו אותן בכריות שיוכלו לשמש גם כפינת ישיבה.
  • מראות  – משחקי השתקפויות גורמים לחדר קטן להיראות גדול יותר. מראה גדולה שתוצב בחדר תוכל ליצור אשלייה של חדר גדול ויותר, ומומלץ במיוחד להציב אותה מול החלון.

עיצוב חדר שינה קטן בתקציב נמוך

  • החליפו את הארון בפינת ביגוד פתוחה כיום ניתן להשיג בזול מתלים ארוכים שניתן לתלות עליהם בגדים ובחלקם התחתון להניח נעליים. 
  • פתרון זמני  כשאין ארון –  תוכלו לאחסן את הבגדים מאחורי המיטה בתוך קופסאות אחסון או מתלים שתדביקו מעליה. זה לא פתרון אידיאלי אבל הוא יעזור   לבינתיים. לשמור על סדר.
  • מגירות שהן מדפים – מצאתם שידה  ברחוב או שחברים מוסרים? מצויין! העמידו את המגירות לאורך על הקיר והרווחתם ארון מדפים אינסטנט. מומלץ כמובן להדביק את המגירות זו לזו עם דבק נגרים או לחבר באמצעות ברגים

תוכן עניינים

תמיד מעודכנים

הרשמה לניוזטלר

בהרשמתך אתה מאשר לקבל תוכן שיווקי

דילוג לתוכן