סירי לחץ

תוכן עניינים

מטבחים רבים משתמשים בשיטת בישול ארוך ואיטי, בין אם מדובר במסעדות שף או בשלן החובבן הביתי. כיום, הזמן מהווה פקטור מהותי במטבח, שכן הכלי האופטימלי ביותר הינו סיר לחץ, המאפשר הכנה מהירה מאוד וחסכונית, בישול בריא יותר ושמירה על טיב וטעם המזון.

 רגע לפני שמניחים את הסיר על הגז – מה מומלץ לבדוק?

וודאו שהסיר נקי על כל חלקיו, כולל השסתום לשחרור לחץ. האם המכסה של סיר הלחץ נסגר כמו שצריך? וודאו כי הסגירה אכן אטומה. כלל לא פחות חשוב, הימנעו מבישול כאשר אין מספיק נוזלים ו/או ממצב בישול בו הסיר יבש.

סיבות לרכישת סירי לחץ

את מרבית המאכלים הקיימים ניתן לבשל גם ללא סיוע של סירי לחץ. יחד עם זאת, קיימים יתרונות רבים הנלווים לבעלות על סיר כזה, העשויים לשדרג את הארוחות שלכם –

חיסכון בזמן 

ניתן לבשל מתכונים רבים בזמן מופחת ממה שניתן לבשל בשיטות בישול אחרות. כך לדוגמה, סיר שעועית יבושל בין 30-60 דקות על הכיריים בד"כ, ואילו בישור בסיר לחץ יקח כ-10 דקות. 

שמירה על חומרים מזינים 

בישול בלחץ עשוי לסייע בשמירה על מרבית מחומרי ההזנה והוויטמינים בסוגי המזון השונים. משום שסירי לחץ שומרים על כמות גדולה יותר של נוזלים ומבשלים את האוכל בקצב מהיר יותר, הרי שניתן ליהנות מהיתרונות התזונתיים של המזונות שאנו צורכים. 

שמירה על איכות הסביבה 

חיסכון בזמן הבישול שווה ערך לחיסכון באנרגיה. בהשוואה לשימוש בתנור או כיריים, סירי לחץ יפעלו מהר יותר, כלומר, שימוש בפחות אנרגיה, ועל הדרך נשמרים היתרונות התזונתיים ואיכות המזון. 

על טעם ועל ריח 

משום שהנוזלים בסיר לא מתאדים, כך נשמרים הטעמים ונלכדים במזון עצמו. 

בחירה נכונה של גודל סיר הלחץ

הכל מסתכם בתדירות השימוש ובכמות האנשים עבורם תבשלו. למשל, משפחה בת 3-4 נפשות עם בישול בתדירות גבוהה, ההמלצה ככל הנראה תהיה על סיר לחץ סטנדרטי של 3-5 ליטר.
משפחה של 5+ נפשות תצריך שימוש בסיר לחץ בין 5-+ ליטר.

קניית סיר לחץ שלא בגודל הנכון עשויה לגרום לכם לבשל יותר פעמים ולשרוף יותר זמן מהנדרש.

מה דעתכם על הכתבה? נשמח לשמוע בתגובות!

מזומנים לעיין בכתבות נוספות:

במגזין "הגענו" תיהנו מכל העדכונים השוטפים בנושאים החמים מיותר! החל מאופנה, דרך לימודים, משפחה, ספורט ועסקים! אז מה מעניין אתכם לדעת היום?

הכתבות האחרונות:

דילוג לתוכן