מי צריך גנן? כך תעצבו חצר מושלמת

טיפים לעיצוב החצר

עיצוב החצר הוא חשוב כמו מעיצוב הבית כולו. חצר מטופחת עם תאורת חוץ וריהוט מתאים משדרגת את כל חוויית המגורים והאירוח והופכת את האזור למקום שרוצים לשהות בו רוב הזמן.

סביר  להניח שהחצר או המרפסת היו שיקול חשוב ומרכזי בהחלטה כשרכשתם בית. חצר או מרפסת פתוחה הם אלמנט משמעותי שמעלה מאד את הערך של הדירה, ולא לחינם. מקום פרטי משלכם תחת כיפת השמיים יוצר לכם פינה לשהות בה, לנוח ולארח חברים. אחרי שתטפלו בחצר או במרפסת ותהפכו אותה לשימושית, נעימה ונוחה – תגלו שאתם משתמשים בה לא פחות ואולי אף יותר מחדרי השירות והמטבח.

אז איך מעצבים?

אם מדובר בחצר שיש בה ילדים כמובן שתעצבו אותה בהתאם ולא כמו חצר המיועדת למבוגרים בלבד. חצר לילדים יש לרפד בדשא – סינטטי או טבעי, גומי או כל רעיון אחר שיצמצם סכנות של נפילות וחבלות. תוכלו למקם מתקני חצר – מגלשות, טרמפולינה ואפילו בריכה מגודרת היטב.

 

השקיעו בריצוף דק 

חצר פסטורלית יותר היא חצר שמרוצפת בדק. ניתן גם להצמיח בה דשא גזום היטב, להוסיף עצי פרי ושיחים ולרהט במקומות ישיבה או פינת אוכל. היופי בריהוט גן שהוא יכול להיות עשוי מכל דבר: כסאות שהם גזם עץ, סלעים או מקלעות במבוק, ספות אמיתיות, פופים או רק כריות מרופדות הפזורות על הרצפה. אם אתם ממוסדים יותר תוכלו לקנות מערכת ריהוט שלמה לחצר, הכוללת ספות מתאימות, שולחן ופינת אוכל.

 

תאורה

כדי שהמרפסת באמת תהיה שימושית תצטרכו להשקיע בתאורת חוץ מתאימה, כך תוכלו להנות בה גם בשעות הערב  החשוכות. תאורה מתאימה ורכה תשלים את האווירה הפסטורלית ותקנה את הטאצ' העיצובי הנוסף לחצר. ניתן למצוא גופי תאורה קלאסיים, עמודי תאורה לשביל ולפינות החצר, או גופים דמויי עששיות לתלייה על הקירות. בדרך כלל אור צהוב יתאים יותר לאווירה בחצר מאשר לבן או אור יום מלאכותי.

תוכן עניינים

תמיד מעודכנים

הרשמה לניוזטלר

בהרשמתך אתה מאשר לקבל תוכן שיווקי

דילוג לתוכן