הדברה ירוקה

תוכן עניינים

מה זאת הדברה ירוקה? למה השם הזה מטעה? והאם מדביר המכריז על עצמו כמבצע הדברה ירוקה מבלי להסביר ב-ד-י-ו-ק מה זה – חוטא למקצוע?

נתחיל מהסוף

הדברה ירוקה הינה הדברה שאינה מבוססת על זרחן אורגני. ההדברה הינה מבוססת על חומר כימי אחר שנקרא פרתירואיד (שהוא ידידותי יותר וברוב המקרים חסר ריח). 

חשוב מאוד לשים לב לתווית חומר ההדברה שהמדביר משתמש כאשר הוא מבצע הדברה ירוקה אצלכם בבית. ישנם חומרים שכתוב עליהם לצאת לשעה מהאזור המרוסס וישנם כאלה שכתוב עליהם 6 שעות (ויותר). 

גם בסקאלת ההדברה הירוקה ישנם ידידותיים יותר (או אם תרצו ירוקים יותר) וירוקים פחות. לא כל חומר הדברה מתאים לריסוס כל המזיקים ויש חומרים נעימים ועדינים יותר שיטפלו בתיקנים אמריקאיים, נמלים (הדברים הקלים) וישנם חומרים אחרים "כבדים יותר" נגד מזיקים עמידים יותר כגון התיקן הגרמני, פשפשי המיטה ועוד. 

במזיקיס – כשאנו מסבירים ללקוח מה היא הדברה ירוקה אנו מקפידים לשתף אותו בתווית חומר ההדברה, בעובדה שההדברה כוללת רעלים (שכן משהו צריך להרוג את המזיקים) ושאנו מגיעים עם כפפות ומסכה. איננו רוצים ליצור את הרושם שהדברה ירוקה כוונתה

לכך שתוכלו להישאר בבית מבלי להיות חשופים לרעלים. אנו מקפידים גם לתת מרווח בטחון נוסף לאוכלוסיות שמבחינתנו הם בסיכון (למרות השימוש בחומרים עדינים) כמו נשים בהריון, תינוקות זוחלים המכניסים דברים לפה או בעלי חיים. להם אנו נמליץ גם אם בתווית חומר ההדברה כתוב שעה, נמליץ להם על 6 שעות.

ישנם מקרים חריגים יותר של כלבים קטנטנים שנמליץ על 12 שעות או לילה מחוץ לבית. 

השם הדברה ירוקה נולד מהעובדה שאת החומר הכימי מפיקים מחרציות. משם ועד לא להסביר מה זה בדיוק הדברה ירוקה גובל בחוסר אחריות. כמו שמות רבים בענפים שונים צריך להבין מה עומד מאחורי כל ביטוי וביטוי ולא לקבל את הדברים כמו שהם.

מה עוד עלי לדעת כשמבצעים אצלי הדברה ירוקה?

ראשית והדבר החשוב ביותר הוא האם למדביר שמגיע אליכם יש רישיון הדברה משלו? 

היום בניגוד לעבר שהיה מספיק שרק "לבוס" יש רישיון והוא מעסיק "עובדי הדברה" החוק מחייב כל אחד ברישיון. במידה ולמדביר שמגיע אליכם אין רישיון משלו – אל תסכימו לו לבצע הדברה בביתכם. הדבר מסכן אותו ואתכם. 

שנית – כיצד עליכם להכין את הבית טרם ביצוע ההדברה בביתכם? עליכם להכין את הבית בצורה מסויימת כדי שההדברה תבוצע בצורה האופטמלית. מדביר שרק יגיע לרסס וללכת לא יפתור לכם את הבעיה ובעיית המזיקים תצוץ במהרה חזרה. 

במזיקיס אנו שולחים הוראות מפורטות כיצד להכין את הבית ובמידה והבית לא מוכן כמו שאנו מצפים אנו נסדר יחד איתכם ונסביר לכם את החשיבות של הדברים טרם ביצוע ההדברה בביתכם. 

שלישית – לכמה זמן עליכם להיעדר מהבית? בקשו מהמדביר לשלוח לכם את תווית חומר ההדברה ואל תסתפקו במה שיגיד לכם. בתווית חומר ההדברה כתוב שחור על גבי לבן לכמה זמן עליכם להיעדר מהבית לאחר ביצוע ההדברה (לרוב בין 1-6 שעות). 

הדברה ירוקה מחיר – מה הם המחירים לביצוע הדברה ירוקה?

שמנו לב לכך שישנם מדבירים שנוקטים בשיטת "מצליח" – הכוונה שהם מציעים הדברה "רגילה" במחיר X והדברה "ירוקה וללא ריח" במחיר 2X. היום רוב חומרי ההדברה הינם ללא ריח ונחשבים לירוקים ולכן שאלו את המדביר על סמך מה הוא גובה את המחיר?

ברוב המקרים מחיר הדברה יקבע לפי 2 כללים:

1. גודל הבית

2. סוג המזיקים. 

למזיקיס יש מחירון באתר שקוף לגמרי. תוכלו להשוות אותו עם הצעות שתקבלו. 

האם הדברה ירוקה היא הדברה ללא רעלים כלל?

לא – הדברה ירוקה מכילה רעלים (ברוב המקרים פיריתרואידים). משהו כן צריך להרוג את המזיקים. 

לכמה זמן אני צריך לצאת מהבית? 

בקשו מהמדביר את תווית חומר ההדברה (לרוב בין 1-6 שעות). 

הדברה ירוקה בתל אביב

תל אביביים תמיד מעודכנים יותר. הם כבר יודעים לבקש הדברה ירוקה עוד לפני שאנו שואלים לשלומם. אז כן, מזיקיס מבצעים הדברה ירוקה בתל אביב אך חשוב לנו תמיד להסביר מה אומר צמד המילים הדברה ירוקה לפני שאנחנו סוגרים את העסקה. 

הדברה ירוקה בירושלים

מזיקיס כמדבירים של גן החיות התנכי מבצעים גם הדברה ירוקה בירושלים והסביבה. גרים באזור ירושלים – גוש עציון – מודיעין ? אנו הכתובת שלכם לביצוע הדברה ירוקה. 

רוצים לקרוא עוד על הדברה ירוקה? למידע נוסף כנסו לאתר מזיקיס – שם אנו מפרטים כיצד אנו נלחמים בכל מזיק, מה הם חומרי ההדברה, כמה עולה כל הדברה ועוד! 

מה דעתכם על הכתבה? נשמח לשמוע בתגובות!

מזומנים לעיין בכתבות נוספות:

במגזין "הגענו" תיהנו מכל העדכונים השוטפים בנושאים החמים מיותר! החל מאופנה, דרך לימודים, משפחה, ספורט ועסקים! אז מה מעניין אתכם לדעת היום?

הכתבות האחרונות:

דילוג לתוכן