הבית שלכם שווה הרבה -כך תעלו את ערך הנכס

כיצד דירה מעוצבת מעלה את ערכה?

אחת הדרכים הכי טובות להעלות מיד את ערכו של הנכס שברשותכם  היא להתייעץ עם איש מקצוע לגבי עיצוב חלל הפנים. אבל  איפה זה מתאים ואיך בוחרים את המעצב הנכון? את התשובות תמצאו במאמר שלפניכם.

כל הסיבות הנכונות לעצב את הבית

הדרך הכי טובה להעלות את ערך הנכס באמצעות כלי שיש לכל בעל דירה הוא כמובן עיצוב פנים.

התייעצות עם מעצב פנים היא צעד פשוט שיש לו המון השלכות חיוביות על ערך הנכס. כאשר איש מקצוע מעורב בהחלטות שונות סביב עיצוב חלל הפנים, זה אומר שמנצלים אותו טוב יותר.

כדאי לעצב את חלל הפנים כדי ליצור שוני. בדירות שהן יד שנייה בהרבה מאוד מקרים עיצוב הפנים הוא מה שגורם לפערי מחירים של עשרות אחוזים בין דירות שנמצאות באותו בניין וחולשות על אותו שטח. את זה אפשר לראות בסוגים שונים של השקעות נדלן ובכל רחבי הארץ בלי קשר לביקוש למגורים באזור מסוים לעומת אזור אחר.

כמה יעלה לי לעצב את הדירה ?

אפשר להעלות את ערך הנכס על ידי מעצב פנים ובלי לחרוג מהתקציב. כדי לעשות את זה, דואגים להתאמה אישית בין סגנון העיצוב לבין הטעם האישי.

צריך לזכור שהשקעה של אלפי שקלים בעיצוב פנים יכולה להשביח את הנכס בעשרות אלפי שקלים ובמקרים רבים גם במאות אלפים.

בשורה התחתונה, הדברים הקטנים עושים הבדל גדול בעיצוב המשרד והבית. מלבד הניצול הפונקציונאלי של המקום הפנוי או החדרים, התייעצות עם מעצב פנים היא גם דרך מעולה לרענן את הדקורציה ואת האסתטיקה.

היכן כדאי להתחיל בשיפוץ?

כמו שכבר ציינו שדרוג דירה יכול להעלות משמעותית את השווי הכספי שלה ובמקביל אתם נהנים מדירה מרווחת, מפנקת ומעוצבת לפי הטעם שלכם. זה יכול להיות שיפוץ קוסמטי בסלון, הרחבת חדר השינה, שדרוג חדר האמבטיה או החלפת הריצוף במטבח – לא משנה מה תבחרו לעשות, לכל שינוי קטן יהיה ערך כלכלי גבוה בהמשך אם תחליטו להוציא אותה לשוק. 

השקעה במטבח

המטבח הוא חלק מרכזי בדירה, בו אנו נמצאים לא מעט שעות – בהכנת אוכל ושתייה, אפייה, קיום ארוחות משפחתיות או אירוח של חברים.

הפכו את המטבח לפונקציונלי עבור כל המשתמשים בו.

  • הוסיפו מקומות אחסון (משהו שכולם תמיד צריכים),
  • החליפו את המכשירים החשמליים,
  • חדשו את הארונות וכך הלאה.

קחו בחשבון – אם אתם מעוניינים לערוך שדרוג דירה כדי למכור אותה במחיר גבוה יותר, תנו תשומת לב רבה למטבח. זהו חלל חשוב בדירה, אותו נהוג לבחון בקפידה כשקונים נכס נדלן ולכן כדאי שהוא יהיה מושקע, איכותי ויפה. 

השקעה בחדר אמבטיה

אפשר בהחלט לומר שחדר האמבטיה הוא חלל חשוב בכל דירה, כזה שמצריך תחזוקה נכונה ושוטפת כדי למנוע תקלות ושיהיה כיף ונעים להשתמש בו ביום יום.

  • סדרו סתימה בצנרת,
  • תקנו מים שדולפים,
  • אריחים שנשברו או ברז שהתקלקל.

בכל אחד מהמקרים האלה, לא מומלץ לדחות את השיפוץ אלא לבצעו כמה שיותר מהר ואפילו לפני שאר המקומות בבית ולמזער את הנזקים. בנוסף, השיפוץ יכול להיעשות מטעמים של נוחיות ואסתטיקה.

  • החלפת ארונות אמבטיה,
  • שדרוג הכיור, התקנת ברז
  • מקלחת חדש ומשוכלל,
  • הוספת ארון שירות לאחסון חפצים. 

השקעה בסלון 

תשומת לב לסלון – אחד החללים בו אנו מבלים שעות רבות מדי יום. את הסלון קל מאוד לשדרג באמצעות הוספת כריות נוי בצבעים תואמים, תליית תמונות חדשות, הוספת שטיחים וכדומה. אם התקציב מאפשר כדאי להוסיף חיפויים מעניינים לקירות כגון בריקים, טפט, צביעה בטקסטורה חדשנית וכו…

השקעה בחצר

רבים מאיתנו לא שמים דגש בכלל על ריהוט החצר והנזקים שמזג האוויר מביא איתו. תשומת לב לפרטים הקטנים תגרום לכם לבלות שעות על גבי שעות בטבע הביתי שלכם. בחירת ריהוט עמיד זהו הדבר החשוב ביותר, אך גם בחירת פרגולה שתטיב עמכם בימי השמש החמים ותגן על הריהוט בימי הגשם הסוערים.

בכמה שיפוץ יעלה את הערך?

התייעצנו עם מומחים על העלאת שווי נכס לאחר שיפוץ: על פי נתונים יבשים שיפוץ קוסמטי בדירה יעלה את השווי בכ-5% (תלוי בסדר גודל השיפוץ כמובן) ואילו שיפוץ מלא והיקפי עשוי לעלות עד כ-15% משווי הנכס. בנוסף, קיימים מקרים בהם הושקע בשיפוץ כ-50 אלף ₪ ושווי הנכס עלה ב-100 אלף ₪. כל מקרה לגופו ותלוי ברמת השדרוג של הנכס.

תוכן עניינים

תמיד מעודכנים

הרשמה לניוזטלר

בהרשמתך אתה מאשר לקבל תוכן שיווקי

דילוג לתוכן