איך לבחור פרגולה?

דברים שחייב לבדוק בקניית פרגולה

יש לכם גינה גדולה ואתם מתכננים לבנות בה פינת ישיבה מפנקת כזו שתגרום לאורחים שלכם לרצות ולשהות בה מבלי ללכת -לשם כך נדרש אזור מקורה או הצללה. לכן כדאי לשקול בנייה של פרגולה שתספק צל וקירוי (הגנה בפני גשם קל) באזור נבחר בגינה או במרפסת.

כיום בבתים רבים אתם יכולים למצוא פרגולות כי למעשה מדובר בתופעה די שכיחה, גם בסטנדרט בנייה רוב הקבלנים מציעים דירות בתוספת פרגולה.

לפרגולה יש יתרונות רבים על פני פיתרונות הצללה אחרים. מדובר על מבנה מאוד אסתטי שנותן מענה מדויק לצרכים שאותם הוא צריך למלא. אנו יכולים למצוא מגוון סוגים של פרגולות לבית והשאלה היא איזו פרגולה הייתם רוצים עבור הבית שלכם?

מה צריך לדעת לפני שבונים פרגולה? איך בוחרים איש מקצוע טוב לתהליך תכנון פרגולה נכון? וכמה כל זה צפוי לעלות לכם? על כל אלה ועוד – במאמר שלפניכם.

היכן אני רוצה למקם אותה?

ראשית עלינו להחליט היכן תהיה ממוקמת הפרגולה? אין סיבה למקם אותה במקום שלא תעשה את עבודתה כראוי. חשוב מאוד להבין היכן נעה השמש במהלך שעות היום, היכן נדרשת ההצללה ושם למקם את הפרגולה. מכיוון שיש גם פרגולות שניתן לבנות אותן באופן כזה שיגנו גם מפני גשם, המיקום הוא עניין חשוב ונחוץ.

באיזה חומר נבחר?

שאלה נוספת שנצטרך לקבל עליה החלטה היא סוג החומר שאנו רוצים עבור הפרגולה שלנו. פרגולה מעץ הוא אחד החומרים הפופולאריים ביותר

מדובר בפרגולה שתתאים כמעט לכל סגנונות העיצוב, קלאסיים ומודרניים. תתאים מאוד למי שאוהב את המראה הטבעי והנעים של העץ, מכיוון שהוא מקנה לסביבה אווירה טבעית שמשתלבת מצויין גם בנופים עירוניים. חסרונו של העץ הוא הדרישה לתחזוקה שוטפת לאורך זמן. העץ בהחלט צריך שיטפלו בו אבל התמורה מרשימה למדי. לעומת זאת  פרגולה מברזל אינה דורשת תחזוקה שוטפת ואפילו לא צריך לדאוג לחלודה לאורך שנים, אולם המראה שלה מאוד מאסיבי באופן יחסי. אם רוצים ללכת על המראה הזה, הפיתרון הזה בהחלט יכול לקרות. אם רוצים לשלב בין פרגולת ברזל עמידה ובין קלילות של חומר, ניתן גם לבחור באלומיניום. ללא ספק מדובר בחומר שלאורך השנים התבסס כנוח מאוד לעבודה, קליל וחסכוני.

גובה הפרגולה

גובה הפרגולה ישפיע על המראה החיצוני של הבית, על הנוף המשתקף מתוך הבית וגם על בתים או דירות סמוכות. גובה הפרגולה צריך להיות תואם באופן אופטימלי לכל אלו, גם כדי שתוכל לעמוד בתקנים, לא לפגוע באיכות החיים שלכם או של השכנים ולא לחסום תריסים חשמליים או חלונות.

פרגולות נפוצות

פרגולת עמודים פרגולה המותקנת על גבי עמודים ייעודיים. מדובר בפתרון שמבוצע בעיקר במקרים של בתי קרקע פרטיים.

פרגולה מרחפת
פרגולה המחוברת לקיר המבנה. באפן חזק ויציב שמסוגל לשאת אותה,
באמצעים בטיחותיים ועמידים. יש לה מראה אסתטי מובהק משום שאין צורך בהתקנת עמודי תמיכה.

כלל חשוב -בטיחות

כמו שציינו כבר ישנם שני סוגי הקמה עיקריים של פרגולות. פרגולה על עמודים ופרגולה תלויה. אם הפרגולה היא בבית קרקע, והיא על עמודים חשוב מאוד לדאוג להתקנה מקצועית שלהם וליסודות שמכילים ברזל מגולוון. 

תוכן עניינים

תמיד מעודכנים

הרשמה לניוזטלר

בהרשמתך אתה מאשר לקבל תוכן שיווקי

דילוג לתוכן